Komu platiť? Bratislave či Budapešti?

Autor: Szilárd Somogyi | 21.7.2016 o 18:14 | Karma článku: 3,37 | Prečítané:  1111x

Mali sme to možnosť okúsiť aj počas terajších majstrovstiev Európy vo futbale, keď Bratislava znemožnila celoplošný príjem maďarsky hovoriacich vysielaní na Slovensku.

Koncesné poplatky za TV a rozhlas platíte aj Vy. Viete, čo na Slovensku má platiť každý. Či pozerá verejnoprávnu televíziu či nie. Je to podobne aj verejnoprávnym rozhlasom.Roky je už v móde vyberať od občanov túto mediálnu daň, a až len teraz, že SMK dostalo nové vedenie, sa začalo nad tým uvažovať, že by bolo logické za tieto peniaze aj dostať niečo. Pre maďarských platiteľov program v maďarčine. Čo by aj bolo už aj teraz. V bratislavskej televízii 10 minút denne, ktorých si myslím, že nikto nepozerá. Je to program skôr na ozdobu. Tým to bolo aj v minulom režime, a takým to zostalo aj v tomto novom.Politikom z Bratislavy nikdy nebolo cieľom, aby k posileneniu tunajšej maďarskej komunity prispeli zaujímavým a kvalitným televíznym programom. A pritom nemuseli mať ani výčitky svedomia, veď problém bol vždy zmietnutý zo stola s tým, že Maďari aj tak sledujú vysielania z Budapešti.Čo je zväčša aj pravda.Takto sa stáva logickou aj otázka, že prečo by mali tunajší Maďari platiť koncesionárske poplatky do Bratislavy? Alebo, ako to navrhuje SMK, keď sa už platí, tak by mal byť vysielaci čas adekvátny k ich počtu. To by znamenalo, že namiesto niekoľkých minút mali by to byť štyri hodiny denne. Tak to by bolo primerané a rozumné.Bude to zaujímať aktuálnych vládcov? Podľa môjho názoru nie. Veď potom by sme sa tu cítili ako doma. Doma, ako Maďari. To však ani jednej nemaďarskej strane nie je cieľom. Podľa nich vývoj miestnej maďarskej komunity je vždy len problémom. Vždy chceme niečo, hovoríme iným jazykom, ťažko sa dá kontrolovať, čo hovoríme medzi sebou a ťažšie sa vidí do do hláv našich.Očakávať čo len pozitívny prístup od bratislavského vedenia je nemožné. Mali sme to možnosť okúsiť aj počas terajších majstrovstiev Európy, keď práve Bratislava znemožnila celoplošný príjem maďarsky hovoriacich vysielaní na Slovensku. Ak to tak zostane, bolo by už spravodlivejšie, ak by Maďari na južnom Slovensku sa mohli rozhodnúť, komu chcú platiť televízny poplatok, Bratislave či Budapešti?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?