Béla Bugár.

Autor: Szilárd Somogyi | 11.5.2012 o 15:50 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  1484x

Slovensko po roku 1989 nepoznalo úspešnejšieho politika akým je Béla Bugár. Na jeho politiku môže mať každý vlastný názor. Osobne s Bugárovou politikou nemusím vo všetkom súhlasiť, napriek tomu pokladám jeho dodnes trvajúce politické pôsobenie za mimoriadne úspešné.

Slovensko po roku 1989 nepoznalo úspešnejšieho politika akým je Béla Bugár. Na jeho politiku môže mať každý vlastný názor. Osobne s Bugárovou politikou nemusím vo všetkom súhlasiť, napriek tomu pokladám jeho dodnes trvajúce politické pôsobenie za mimoriadne úspešné. Neverím, že do politiky šiel preto, aby zbohatol. Som presvedčený, že jeho životom sú svetlá reflektorov, nie peniaze. Zdá sa, že Béla Bugár preto ani neverí, čo všetko sa v jeho mene a v jeho tieni deje. No zostaňme pri jeho osobe.

Od zmeny režimu je neustále určujúcou postavou nielen maďarskej menšinovej politiky na Slovensku, ale všeobecne politického diania v republike. A je v podstate jediný maďarský politik, ktorého akceptujú aj voliči slovenskej národnosti.

Doteraz sme nemali lepšiu príležitosť priblížiť sa k novému vrcholu slovensko-maďarského zmierenia. Mám na mysli blížiace sa prezidentské voľby. A, prirodzene, Bélu Bugára. Priznajme si, že komplexnejšieho kandidáta než je on sotva nájdeme. Nájdu sa politici, ktorí sú silní v niektorej oblasti. No takého, ktorý v jednej osobe stelesňuje mnoho určujúcich vlastností, je ťažké nájsť. A Bugár má aj vlastnosť, ktorú by nikto zo súčasnej ponuky nedokázal napodobniť. Je Maďar. To, čo doteraz mohlo byť prípadne nevýhodou, bude výhodou pre krajinu! Béla Bugár musí kandidovať v prezidentských voľbách! Dá sa očakávať, že teraz ešte nevyhrá, veď veľa občanov si nedokáže predstaviť maďarského prezidenta republiky. (Spomeňme si len na ľudí Slotovho razenia.) No ak sa teraz o to pokúsime, najbližšie nikto nebude váhať a som si istý, že skôr či neskôr sa to podarí. Som si istý, že tak ako ja, tak aj väčšina z Vás ho podporí! Nie kvôli národnosti, nie z láskavosti, ale vo vlastnom záujme. Nech je našim spoločným želaním, aby Béla Bugár kandidoval v prezidentských voľbách!!!

Szilárd Somogyi

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?